זירת המומחים

חומרים מעכבי בעירה

מעכבי בעירה הם כימיקלים המוספים לחפצים כגון טקסטיל, פלסטיק וחומרים אחרים כדי להפחית את הסיכוי שלהם להתלקח. זה נעשה על ידי הפחתת הדליקה של חומרים אלה; לדוגמה, בד שטופל בחומר מעכב בעירה יהיה פחות סיכוי להתלקח ולהישרף במהירות מאשר בד לא מטופל.

מהם חומרים מעכבי בעירה?

 חומרים מעכבי בעירה הם כימיקלים המוספים לחפצים כגון טקסטיל, פלסטיק וחומרים אחרים כדי להפחית את הסיכוי שלהם להתלקח. זה נעשה על ידי הפחתת הדליקה של חומרים אלה; לדוגמה, בד שטופל בחומר מעכב בעירה יהיה פחות סיכוי להתלקח ולהישרף במהירות מאשר בד לא מטופל.

סוגי מעכבי בעירה תלויים באיזה סוג חומר הם משמשים: מוצקים או נוזלים, דליקים או בלתי דליקים. הם יכולים להיות גם הרכבים כימיים שונים. מעכבי בעירה הם כימיקלים המפחיתים את הקצב הפיזי של שריפה. הם שימשו במוצרים מסוימים מאז שנות ה-60, אך הפכו לשנויים במחלוקת בשנים האחרונות בשל חששות בריאותיים פוטנציאליים.

מה השימוש העיקרי שלהם?

השימוש הנפוץ ביותר במעכבי בעירה הוא בחומרי בניין כמו טקסטיל ורהיטים. התרכובות מתווספות למוצרים מכיוון שהן מאטות את המהירות שבה אש יכולה להתפשט על ידי הפחתת טמפרטורת פני השטח שלה. מעכבי בעירה גם חוסמים תגובות בעירה ומורידים את תכולת החמצן באטמוספרה סביב להבה.

למרות שמעכבי בעירה יעילים, עדיין קיים סיכון לשאיפת עשן במהלך שריפות מכיוון שפחות חום פירושו שיותר חלקיקי עשן יווצרו ונשאפו על ידי אנשים. דאגה פוטנציאלית נוספת עם מעכבי בעירה היא שהם עלולים לגרום לבעיות בריאותיות חמורות כמו סרטן או הפרעות נוירולוגיות אם נשאפים או נבלעים לאורך זמן. שימוש המוביל בחומרים מעכבי בעירה הוא בבידוד, ואחריו רהיטים ומכשירי חשמל לבית.
חומרים מעכבי בעירה

מה היתרונות של מעכבי בעירה?

נמצא כי מעכבי בעירה מציעים מגוון יתרונות כמו למשל: הם מגנים מפני שריפות שעלולות להיגרם מסיגריות או מקורות אחרים כגון חיווט פגום או ניצוצות. הדבר חשוב במיוחד עבור רהיטים בבתים ומשרדים בהם חיים ועובדים ילדים.

מהו פנל מבודד?

פנל מבודד הוא סוג של מוצר בנייה שיש לו חומר בידוד כמו קצף, צמר מינרלי או פוליסטירן בין שני לוחות. פנלים מבודדים משמשים לרוב לבניית קירות בין החדרים בבניין כדי למנוע העברת חום והעברת רעש. לוחות מבודדים עשויים מפוליסטירן בתור ליבה. הם משמשים ליצירת שכבת בידוד בקירות וגגות חיצוניים.

פאנלים מבודדים יכולים לעתים קרובות להפחית את חשבון החימום שלכם עד 25%.אם אתם חיים באקלים קר במשך יותר ממחצית השנה, לוחות מבודדים יעזרו לחסוך כסף בחשבון האנרגיה שלך.

מה היתרונות של פנלים מבודדים?

ישנן סיבות רבות מדוע הוספת פאנלים מבודדים לבית עשויה להיות רעיון טוב. אלה כוללים:

  • הם עוזרים לשמור על הטמפרטורה של בניין, שהיא חשובה ליעילות אנרגטית.
  • הם גם עוזרים לחסוך בעלויות, מכיוון שאינך צריך להפעיל חימום או מיזוג אוויר כאשר הטמפרטורה מווסתת באמצעות לוחות מבודדים.
  • הם מפחיתים את זיהום הרעש ומוודאים שהסביבה שלכם שלווה.