זירת המומחים

שיטות וטכניקות שונות להשתלות שיניים

ישנן שיטות וטכניקות שונות לייצור השתלות שיניים. אחת הסיבות העיקריות מדוע לרוב רופאי השיניים נבחר חומר להשתלת שיניים לשימוש בשיקום שיניים הוא משום שהוא לא רק עמיד אלא גם אמין וחזק. רופאי השיניים בדרך כלל בוחרים את חומר השתל על סמך הידע שלהם לגבי החומרים הטובים ביותר להליך זה. מכיוון שיש כיום סוגים רבים של סוגים של חומרים דנטליים, תהליך הבחירה יכול להיות מאתגר מאוד.

שיטות וטכניקות שונות להכנת השתלות שיניים

כאשר מטופל מחליט לעבור הליך של השתלת שיניים, עליו לוודא שהוא בוחר בחומר ההשתלה הנכון. השתלות שיניים דומות מאוד למוצרים לטיפול בשורש. מוצרים אלה נועדו כולם לסייע במניעת הידרדרות השן. ההבדל בין מוצרים אלה הוא שהשתלת השיניים נועדה להיות מתקן קבוע בחניכיים. מוצרי שורש נועדו לשימוש רק במהלך השימוש בהם ואז הוחלפו במשהו אחר.

יש לשקול היטב את מיקום השתלת השיניים מכיוון שהוא הגורם העיקרי שישפיע על חוזק ועמידות תותבת השיניים. עליכם לוודא כי אתם בוחרים מיקום שישפר את המראה ואת בריאות השיניים הכללית. הליך ההשתלה לא רק יטפל בבעיות במבנה השן הנוכחי שלך, אלא גם יתחשב בכל שיניים אחרות שאיבדת בעבר. עצם הלסת שלך צריכה להיות גם במצב האופטימלי לפני הליך ההשתלה, כך שההליך יצליח יותר.

השתלות שיניים מה חשוב לדעת?

קיימים פרוצדורות וטכניקות שונות למיקום השתלת שיניים על פי סוג השן ומיקומו. להלן המפורטים ההליכים הנפוצים ביותר הכרוכים במיקום השתלת שיניים. הראשון הוא עקירת השן באמצעות הליך כירורגי קל. לאחר עקירת השן, המסטיק יתקפל לאחור. לאחר מכן המסטיק ייסגר ומעליו יתקבע מצבת טיטניום קטנה. התפרכות זו פועלת כשורש השתלת השיניים.

ההליך השני כולל קידוח עצם הלסת והחדרת התומך בטיטניום לתוכה. עצם הלסת תכין לפני ההשתלה על ידי רופא השיניים. לאחר מכן, ההשתלה עצמה תותקן על התוף ולאחריו יתפרו פצעי הניתוח. ההליך השלישי הוא מיקום התמיכה על השן. הנהלים יאפשרו לך לשמור על היגיינת הפה.

ההליך הרביעי משתמש בשיטה מתקדמת הנקראת טכניקה פריאפטית להשתלת שתלים דנטליים ביום אחד. טכניקה זו מאפשרת הצבת שתלים באזורים שבהם קשה להגיע לשן הטבעית או שאי אפשר להשתיל אותם. לדוגמה, אם חסרה לך שן הבינה שלך, הליך זה יעזור לך להציב שן תותבת במקומה. . אם איבדת גם את שן הבינה וגם את התותבת, אתה יכול להשתמש בשתל דנטלי שמכניסים לו נקודה דרך החניכיים. זה יאפשר לך לשמור על היגיינת הפה.

ההליך החמישי והאחרון הוא שתל פריגמנט. טכניקה זו מאפשרת הצבת שתלים דנטליים באזורים שבהם קשה לגשת לעצבים באמצעות פרוצדורות מסורתיות. לדוגמא, אם חסרות לך כמה שיניים, ייתכן שהעצבים בפה לא יוכלו לתקשר עם השיניים התותבות. בהליך זה, רופא השיניים יקדח חור בפה ויחדיר את העמוד דרך החניכיים. זה יאפשר למקם את השתלים כראוי.

השתלות שיניים מה חשוב לדעת?

חשיבות של מיקום השתל סוג החומר

אלה חלק מהשיטות והטכניקות השונות לייצור השתלות שיניים. הליכים אלה יאפשרו לך לשמור על בריאות הפה. זה גם יאפשר לכם לשמור על חיוך בריא לאורך זמן. עלות השתלות שיניים תשתנה בהתאם לסוג ומיקום השתל אותו אתם זקוקים. אתה יכול לבדוק את האפשרויות שלך במרפאת השיניים שלך כדי לקבוע איזה הליך יעבוד הכי טוב עבורך.

כאשר מדברים על השתלות שיניים, אנשים רבים עדיין מופתעים מהעובדה שמדובר בשיטה הכוללת חיתוך עצם הלסת והנעתה קדימה. זוהי שיטה נפוצה הנהוגה ברפואת שיניים בכל הנוגע להשתלה. השתלות שיניים כוללות העברת עצם הלסת למקומות שתשתלב בהם כך שניתן יהיה להניח אותה בשן או בשיניים החסרות. זה נעשה לפני מאות שנים בעזרת שיטות וטכניקות שונות לייצור השתלות שיניים. התהליך התפתח עם הזמן ככל שהתקדמה הטכנולוגיה והשיטה נעשתה מעודנת יותר.השתלות שיניים בימינו שונות בהרבה בהשוואה לאלו שהשתמשו בהם אפילו שנים ספורות אחורה. בימינו ניתן לייצר תותבות שיניים עם חומרים עמידים מאוד ומחזיקים מעמד אפילו מהחומר הטוב ביותר שידוע לאדם. יתר על כן, שיטות מודרניות משמשות גם להליך זה שהפך את תרגול השיניים הזה ליעיל. זהו הליך אחד שניתן לבצע בקלות ובכאב מינימלי שכן כל הכלים הם אוטומטיים וההליך כולו מתרחש בהרדמה מקומית.

כפי שאולי ניחשתם, סוג זה של הליך שיניים הוא טכני ביותר וכולל כמה סוגים של מכונות מתוחכמות המסייעות בכל ההליך. מכונות אלה מכונות רובוטים דנטליים. השתלות השיניים הראשונות היו מיוצרות בעזרת אמלגם זהב וכסף. שתלים מסוג זה היו קשות לתחזוקה והיה מאוד לא נוח ללבוש.

על מנת להתגבר על קשיים אלה

נוצר מושג התותבת הדנטאלית. תותבת שיניים זו היא העתק מתכתי או פלסטי של השיניים המקוריות שניתן להשתמש בהן בקלות ליצירת שתלים דנטליים. בשיטת השתלת שיניים זו ניתן להחליף את רקמת החניכיים המקורית שהוסרה ליצירת השתלת השיניים.

עם זאת, לפני שהתהוות התותבת נוצרה, השתלים שימשו למעשה את רופאי השיניים. למעשה, רופאי שיניים רבים אף משתמשים בשתלים להחלפת שיניים חסרות. עם זאת, השתלים בהם משתמשים רופאי שיניים אינם זהים לתותבת השיניים שאנו רואים כיום. השתלים שמשתמשים בהם כיום רופאי השיניים נוצרים מטיטניום והם חזקים בהרבה מאלו שרופאי השיניים השתמשו בהם בעבר.

כאמור, ישנם יתרונות רבים בשימוש בתותבת שיניים במקום השתלות שיניים. היתרון העיקרי הוא שתותבת השיניים מסייעת בהגברת הביטחון העצמי של האדם שעבר את הניתוח. דחיפה זו בביטחון העצמי מסייעת לאדם להשיג עבודה טובה יותר ואף להתחיל חיים חדשים. יתרון עיקרי נוסף הוא ששימוש בתותבת שיניים מסייע לאדם ללעוס מזון כראוי ואף בשלב מאוחר יותר כאשר האדם סובל מזיהום חמור בשיניים.

בימינו, הנהלים הכרוכים בפעולות אלה הם הרבה יותר בטוחים מבעבר.

ישנם סוגים שונים של נהלים הנעשים בניתוחים אלה.
ההליך הנפוץ ביותר הוא הכנת עצם הלסת לשתל.
במהלך הניתוח, רופא השיניים יעצב מחדש גם את עצם הלסת כך שהיא תיראה טבעית וסימטרית.

כאשר אתה שוקל לעבור השתלת שיניים, עליך לוודא שתקבל את כל המידע הדרוש לך.
עליכם לדון עם רופא השיניים על השיטות והטכניקות הכרוכות בהליך כדי שתוכלו לקבל החלטה נבונה.
לפני שתקבל את ההחלטה הסופית, עליך לוודא שאתה מבין הכל אודות ההליך. לאחר שתעבור את ההליך, תוכל לחייך לאנשים מבלי להרגיש נבוך או לא מספיק.

רוצים לקבל עוד מידע תוכלו לקרוא באתר של מרפאת השיניים ד"ר דורון אבניאלי